Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – na czym polega jego działanie?

Kwas hialuronowy Poznań jest kwasem o niezmiennej budowie, występującym w każdym organizmie żywym, nie wyłączając bakterii. Jest on odpowiedzialny za wiązanie wody z kolagenem, który stanowi podporę dla tkanek.  Z czasem (zwłaszcza po 40 roku życia) ilość kwasu hialuronowego w tkankach i skórze maleje, stąd tracą one naturalną gładkość i sprężystość, a także optymalny poziom nawilżenia.

O jego sile świadczy fakt, że 1 gram kwasu hialuronowego wiąże 6 litrów wody, a na jedną cząsteczkę przypada aż 250 cząsteczek wody.

Kwas hialuronowy stosowany w kosmetyce i medycynie już od lat 30. XX wieku, dawniej był pozyskiwany z tkanek zwierzęcych, obecnie między innymi ze względów etycznych uzyskuje się go dzięki specjalnym hodowlom bakterii Streptococus, które poddaje się fermentacji i filtracji, uzyskując sól sodową kwasu hialuronowego o stałych parametrach. Do przedłużenia jej trwałości stosuje się stabilizowanie dextranem lub ko-polimerem akrylowym w optymalnych, sterylnych warunkach.
Najnowocześniejszą metodą pozyskiwania kwasu hialuronowego pochodzenia roślinnego jest obecnie NASHA™, dzięki której kwas ten ma zdecydowanie dłuższą żywotność i dłuższy proces biodegradacji.

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów –wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Kwas hialuronowy – wsparcie procesów leczniczych i kosmetycznych

Ze względu na swój w pełni bezpieczny – fizjologiczny charakter kwas hialuronowy znajduje swoje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach medycyny – między innymi w okulistyce, laryngologii, ortopedii, ginekologii oraz w kosmetologii jako doskonały wypełniacz, rewitalizujący skórę, reduktor zmarszczek czy fałd i ważny element w leczeniu zmian trądzikowych i atopowego zapalenia skóry.

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego w Sunagte Beauty & Spa Warszawa

W naszym Salonie przeprowadzamy szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej z zastosowaniem kwasu hialuronowego, dającego błyskawiczny i naturalny efekt odmłodzonej i dobrze nawilżonej skóry. Są nimi przykładowo:

  • powiększanie ust,
  • lifting twarzy,
  • wolumetria twarzy,
  • implantacja nici liftingujących,
  • zabiegi ginekologii estetycznej.