Lifting twarzy

Lifting twarzy – to zabieg służący odmłodzeniu i odpowiedniemu nawodnieniu twarzy, poprawieniu jej rysów w miejscach, w których skóra traci swą sprężystość i jędrność wraz z wiekiem. Pod tym pojęciem kryją się 2 rodzaje zabiegów odmładzających twarz, a mianowicie:

 • lifting twarzy wykonywany metodą operacyjną,
 • lifting twarzy wykonywany metodą bez użycia skalpela, tak zwany lifting miękki czy też inaczej soft lift.

Lifting twarzy w naszym Salonie w Warszawie

W naszym warszawskim Salonie wykonujemy lifting twarzy metodą nieoperacyjną z użyciem wypełniaczy, najczęściej z kwasu hialuronowego, który oprócz optymalnych, naturalnych efektów wypełnienia tkanki podskórnej powodując optymalne nawodnienie twarzy, regeneruje tkanki przyległe, pobudzając organizm do produkcji naturalnego kolagenu, niezbędnego do uzyskania odpowiedniego napięcia komórek skóry i jej młodego wyglądu.

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz podkreślić swoje piękno? Zachęcamy do skorzystania z usług medycyna estetyczna Poznań. W ramach oferty: kwas hialuronowy poznań, peeling poznań i wiele więcej.

Lifting twarzy – etapy

Lifting twarzy wykonywany metodą niechirurgiczną to zabieg, który składa się z dwóch podstawowych etapów:

 • pierwszym etapem takiego liftingu twarzy jest wnikliwa analiza lekarska zmian twarzy, badanie proporcji twarzy oraz ustalenie granic zabiegu jeśli chodzi o efekt końcowy odmłodzenia, a także podanie znieczulenia miejscowego w postaci preparatu wcieranego w skórę
 • drugim etapem jest zabieg właściwy wykonywany za pomocą kaniuli (miękkiej, tempo zakończonej igły), przez którą podaje się preparat wypełniający, najczęściej na bazie kwasu hialuronowego do głębszych warstw skóry wzdłuż linii brody, żuchwy oraz wzdłuż policzków przy granicy z uchem.

Do prawidłowego wykonania zabiegu liftingu twarzy kwasem hialuronowym wystarczą 1-2 wkłucia, które można łatwo zamaskować codziennym makijażem.

Główne przeciwwskazania do zabiegu liftingu twarzy

Chociaż jest to zabieg bardzo bezpieczny, przeszkodami ze wskazań medycznych do wykonania nieoperacyjnego liftingu twarzy są:

 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • cukrzyca,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • nowotwory.

Zabieg nieoperacyjnego liftingu twarzy – komu się poleca?

Lifting twarzy uzyskany dzięki implantacji kwasu hialuronowego lub innego wypełniacza, poleca się osobom, chcącym uzyskać efekt:

 • odtworzenia prawidłowych proporcji i symetrii twarzy,
 • wymodelowania policzków lub/i podbródka,
 • wymodelowania owalu twarzy,
 • spłycenia bruzd nosowo-wargowych,
 • zniwelowania efektu „worków chomika”,
 • zmiękczenia rysów poprzez odpowiednie nawodnienie twarzy.

Lifting twarzy – co po nim?

Ze względu na dużą gęstość używanego preparatu wypełniającego i naturalnego procesu starzenia skóry efekty nieoperacyjnego liftingu twarzy utrzymują się od 12 do 24 miesięcy. Po tym czasie dla podtrzymania efektu i optymalnego nawodnienia twarzy warto zabieg powtórzyć, uzupełniając wchłonięty w tkanki kwas hialuronowy.

Pozytywny skutek liftingu twarzy jest widoczny natychmiast po jego wykonaniu. U niewielkiej części pacjentów mogą wystąpić niewielkie wybroczyny i zasinienie w miejscach wprowadzenia kaniuli, niemniej jednak znikają one samoistnie już po kilku dniach. Pełny efekt liftingu twarzy w postaci poprawy wyglądu i jakości skóry twarzy, jej nawodnienia i napięcia uzyskuje się w ciągu kilku dni do miesiąca od jego wykonania.

Co ważne, po liftingu twarzy wypełniaczem z kwasu hialuronowego można natychmiast wrócić do swoich codziennych zajęć, bez ryzyka że efekt zabiegu nie będzie tak dobry, jak należy tego oczekiwać.

W razie potrzeby można dokonywać retuszu liftingu twarzy w dowolnym momencie zależnie od potrzeb i oczekiwań, utrzymując tym samym efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego, nawet przez wiele lat.