Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna Poznań, nazywana także intralipoterapią, jest nowoczesną, nieoperacyjną metodą usuwania miejscowych otłuszczeń ciała. Pozwala ona na precyzyjne modelowanie sylwetki poprzez usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach, gdzie trudno jest się jej pozbyć za pomocą diety czy aktywności fizycznej.
Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów –wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej.
Lipoliza iniekcyjna – zasada działania
Lipoliza iniekcyjna pozwala na rozpuszczenie błony komórek tłuszczowych, w wyniku czego ulegają one degradacji, a następnie są transportowane do wątroby i wydalane z organizmu. Preparat używany w lipolizie iniekcyjnej zostaje precyzyjnie wstrzyknięty bezpośrednio w okolice z nadmiarem tkanki tłuszczowej, powodując zamierzony i kontrolowany stan zapalny w jej obrębie.
Lipoliza iniekcyjna – o ewentualnych efektach ubocznych
Normalnym efektem ubocznym lipolizy iniekcyjnej mogą być siniaki, obrzęk i delikatny ból okolicy poddanej zabiegowi, które znikają w ciągu paru dni.
Kiedy stosować?
Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem, który nie może być wykonany dowolnie – na każdej partii ciała. Stosuje się ją wyłącznie w następujących miejscach:
- podwójny podbródek (modelowanie konturu żuchwy)
- okolice karku,
- kończyny górne
- ramiona w okolicy tricepsu
- brzuch i podbrzusze
- biodra „love handles”
- biodra, „bryczesy”
- okolica podpośladkowa
- wewnętrzna strona ud
- wewnętrzna strona kolan
- fałdy na plecach (tzw. boczki)
- ginekomastia męska
- tłuszczaki
Ilość i częstotliwość zabiegów
Wykonując lipolizę iniekcyjną, nie można jednorazowo podawać zbyt dużej ilości preparatu, dlatego też zabieg należy wykonywać etapami. Ilość preparatu stosowanego w czasie jednego zabiegu jest różna i zależy głównie od oczekiwań pacjenta, ale także od ilości nagromadzonej tam tkanki tłuszczowej.
Konieczną do zabiegu lipolizy iniekcyjnej ilość produktu ustala się każdorazowo podczas konsultacji indywidualnej przed zabiegiem.
Dla uzyskania widocznego i trwałego efektu, najczęściej konieczne jest wykonanie od 2 do 6 zabiegów lipolizy w odstępach 3-6 tygodniowych. Już po około 3 tygodniach od każdego zabiegu można odczuć i zobaczyć znaczne zmniejszenie się ilości tkanki tłuszczowej, do tego stopnia, że większość pacjentów zadowolona jest z efektów po 2-3 sesjach.
Przeciwwskazania do wykonania lipolizy
Przeciwwskazaniami medycznymi do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej są:
- schorzenia wątroby,
- choroby natury kardiologicznej,
- cukrzyca,
- zaburzenia krzepliwości krwi i choroby skóry.
- ciąża i karmienie piersią.
Substancje aktywne używane do zabiegu lipolizy iniekcyjnej
Fosfatydylocholina – lecytyna w płynie
Fosfatydylocholina stosowana początkowo w medycynie, głównie do ochrony wątroby i zmniejszenia zawartości tłuszczu we krwi od połowy lat 90. znalazła swoje zastosowanie także w kosmetologii, kiedy to Patricia Rittes, francuska doktor dermatologii, w 1995 roku po raz pierwszy zastosowała lipolizę iniekcyjną, opierając się na założeniu, że zbędny tłuszcz można rozpuścić zastrzykiem.
Zabieg lipolizy iniekcyjnej z wykorzystaniem fosfatydylocholiny na podstawie badań z 2002 roku przeprowadzonych przez Europejską Grupę Naukowo-Badawczą Network-Lypolisis został uznany za całkowicie bezpieczny.
Fosfatydylocholina z łatwością przedostaje się przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych doprowadzając do rozbicia ich struktury oraz rozpadu trójglicerydów. Następnie substancja jest transportowana do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym zostają w sposób naturalny wydalone z organizmu.
Fosfatydylocholina została zastosowana w tysiącach zabiegów na całym świecie, bez ryzyka przedawkowania, a efekt końcowy lipolizy iniekcyjnej z jej użyciem można określić jako zdumiewający.
Jeśli nie fosfatydylocholina, pomoże Aqualyx
Do zabiegów lipolizy iniekcyjnej często stosowany jest także Aqalyx, inaczej: roztwór Motolese lub „M roztwór” będący nowoczesnym preparatem do wstrzykiwań, zatwierdzonym jako wyrób medyczny.
Obowiązkowa technika wprowadzania Aqualyxu polega na ostrzykiwaniu miejsca z tkanką tłuszczową specjalną igłą – z zaledwie jednego lub ewentualnie dwóch miejsc wkłucia. Oznacza to, że podczas zabiegu pacjent zostaje ukłuty igłą 2 – 4 razy. To pozwala na wyeliminowanie ryzyka powikłań, które dość często występujących podczas innych zabiegów modelowania sylwetki.