Wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy – definicja zabiegu
Wolumetria twarzy Poznań jest bezpiecznym zabiegiem nieoperacyjnym, służącym modelowaniu twarzy i jej konturów, najczęściej za pomocą kwasu hialuronowego, na zasadzie liftingu, często jest też nazywana liftingiem wolumetrycznym twarzy.
Zastanawiasz się w jaki sposób możesz podkreślić swoje piękno? Zachęcamy do skorzystania z usług medycyna estetyczna Poznań. W ramach oferty: kwas hialuronowy poznań, peeling poznań i wiele więcej.
Wolumetria twarzy – na czym polega?
Polega ona zazwyczaj na wprowadzeniu głęboko w tkankę podskórną za pomocą igły i ampułkostrzykawki we wcześniej ustalone miejsca na twarzy specjalnego wypełniacza najczęściej z kwasu hialuronowego, który następnie zostaje delikatnie rozmasowany w celu uzyskania pożądanych konturów twarzy.
Zabieg wolumetrii twarzy przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu, stąd jest on całkowicie bezbolesny i zwykle trwa około 30 minut. Może być on stosowany w każdym wieku zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.
Wolumetria twarzy – co daje?
Wolumetria twarzy pozwala na uzyskanie natychmiastowego pozytywnego efektu bez użycia skalpela w postaci:
- trójwymiarowego odmłodzenia twarzy,
- odbudowy objętości twarzy i poprawy jej konturów,
- uzupełnienia zaniku tkanek podskórnych występującego z wiekiem,
- redukcji zmarszczek,
- zapoczątkowania procesu regeneracji skóry i uaktywnienie naturalnej produkcji kolagenu, co ujędrnia i poprawia wygląd skóry
- odżywienia warstw wewnętrznych skóry.
Głównymi wskazaniami do zabiegu wolumetrii jest potrzeba:
- uniesienia profilu twarzy,
- uwydatnienia kości policzkowych,
- korekcji tak zwanej doliny łez oraz bruzd nosowo- wargowych,
- wymodelowania policzków i podbródka,
- zmiękczenia wyostrzonych rysów twarzy.
Wolumetria twarzy – najważniejsze przeciwwskazania
Przeszkodą w wykonaniu zabiegu wolumetrii twarzy są:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- stany zapalne skóry, przykładowo: trądzik, opryszczka,
- choroby autoimmunologiczne,
- nowotwory,
- nadwrażliwość lub alergia na wypełniacz.
Wolumetria twarzy – co potem?
W związku z tym, że podczas zabiegu wolumetrii twarzy preparat najczęściej z kwasu hialuronowego zostaje wprowadzony dość głęboko, w miejscu podania mogą pojawić się niewielkie zasinienia, zaczerwienienie oraz obrzęk. Objawy te jednak są zjawiskiem normalnym, ustępującym samoistnie po kilku dniach. Może też występować uczucie tkliwości i nieznacznego dyskomfortu, które zniknie z upływem czasu.
Bezpośrednio po zabiegu wolumetrii twarzy zaleca się unikanie nagrzewania skóry – opalania, korzystania z sauny oraz dużego wysiłku fizycznego.
Pożądane efekty wolumetrii twarzy utrzymują się przez około 18 miesięcy. Po tym czasie wchłaniający się implant z kwasu hialuronowego zapewnia doskonałą regenerację okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry twarzy bez skutku nagłej zmiany rysów twarzy spowodowanej wchłonięciem się wypełniacza.